02 Druhá Kamilova výzva

Ahoj kamarádi,

Kamil pro vás připravil svou druhou výzvu. Postavte si přístřešek doma v obýváku, aneb bydlete jako Kamil!

Ničeho se nebojte, není to složité, a kdo potřebuje, ten se může nechat inspirovat krátkým video návodem, který pro Vás Kamil natočil a najdete ho níže, nebo v odkazu zde. Samozřejmě můžete rozvinout naplno svou kreativitu a improvizační dovednosti. Každý přístřešek bude jistě krásný a nejlepší.

Ovšem, pokud nám chcete udělat radost ještě větší, tak při stavění zkuste použít některé uzle, které jsme trénovali (např lodní, zkracovačku, škotův nebo rybářský – autíčka.)

Budete potřebovat nějaké špagátky, tkaničky do bot, uzlovačku, šňůru na prádlo nebo gumu z kalhot.

Místo nepromokavé celty nám bude stačit obyčejná deka nebo prostěradlo nebo cokoliv jiného co má čtyři rohy a dá se přehodit přes šňůru na prádlo. V obýváku neprší, že? Teda doufáme, že neprší.

Do každého rohu vaší plachty přivažte provázek sloužící k napnutí přístřešku. Dobrá je škotova spojka, používá se na spojení plachty a provazu. Přes celý obývák nebo jinou část bytu nebo zahrady napněte centrální šňůru, přes ni přehoďte vaší plachtu a její rohy ukotvěte a vypněte dle své fantazie. Dobré je použít lodní uzel. Až budete mít váš přístřešek hotový, tak se v něm nechte vyfotit a pošlete na náš email info@omtoddil.cz nebo do komentářů na facebooku fotku vašeho výtvoru.

Kdo se o to pokusí, dostane bod, kdo použije nějaký uzel, dostane druhý, a kdo to bude mít krásné a kreativní, dostane třetí.

Tak ahoj a moc se těšíme na vaše výtvory!

Kamil

PS: Výzva je otevřena pro každého, takže si přístřešek udělá jistě i náčelník nebo některý z rodičů. Tak šup šup!

Technicky zajišťuje Kamil
kamil.brezina@omtoddil.cz